Inne oblicze biblioteki cyfrowej

Na portalu issuu.com właśnie zagościliśmy z najnowszą Ofertą szkoleń. Przy tej okazji kilka słów o samym miejscu. Issuu to globalna, bezpłatna platforma łącząca grono osób i instytucji (na portalu są już między innymi: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej) gotowych dzielić się swoim dorobkiem – refleksjami, artykułami, publikacjami, etc.
To wirtualna biblioteka, w której łatwo i przyjemnie można się poruszać – zarówno czytając, jaki i publikując. Właśnie funkcja automatycznego konwertowania plików zapisanych w najpopularniejszych formatach (m.in. doc. czy pdf.) na estetyczne i przyjazne w obsłudze internetowe książki czyni z tego portalu swoiste wydawnictwo. Umieszczone tam materiały mogą być udostępnianie, polecane, a także gromadzone na wirtualnych półkach poszczególnych użytkowników (nie mogą być jednak pobierane!) nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych. Tym samym uzyskujemy dostęp do wszystkich ważnych, interesujących i potrzebnych publikacji w każdym miejscu, w atrakcyjnej formie, bez konieczności ciągłego ich wyszukiwania.

Dlatego zachęcam do przeszukiwania zasobów, udostępniania materiałów, zakładania własnych kolekcji i w końcu odwiedzenia również naszego konta i wnikliwej lektury naszych publikacji na www.issuu.com/zcdn!

Piotr

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza