„Morze zdrowia” w Kołobrzegu

W tym roku Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli dołączyło do grona wystawców, którzy w sobotę, 5 września, prezentowali swoją ofertę na pikniku profilaktycznym „Morze Zdrowia”, zorganizowanym w Kołobrzegu przez Województwo Zachodniopomorskie. Dużą liczbę uczestników przyciągnęły przede wszystkim stoiska, na których można było poddać się bezpłatnym badaniom – między innymi mammografii i spirometrii – ale mieszkańców, wczasowiczów i turystów zainteresowały także liczne konkursy oraz atrakcje wystawiennicze.


Motywem przewodnim pikniku było promowanie zdrowego trybu życia, a zatem nie mogło zabraknąć porad dotyczących właściwej diety, profilaktyki chorób nowotworowych, a także dobrych przykładów aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dorośli mogli porozmawiać z lekarzami, a dzieci – wśród rozmaitych propozycji – miały do wyboru na przykład zabawy na trampolinach.
Pracownicy Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowali zabawy i konkursy, zarówno dla dorosłych, jak dla dzieci. Można było spróbować swoich sił w zjedzeniu jabłka zawieszonego na sznurku, zgadywaniu nazw warzyw i owoców oraz kolorowaniu obrazków przedstawiających zdrową żywność. Nagrodami w konkursach były oczywiście zdrowe i świeże produkty spożywcze, jak również materiały informacyjne i edukacyjne.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza