Jubileuszowe refleksje

29 lutego to zawsze dzień wyjątkowy. Raz na cztery lata dostajemy taki bezcenny prezent, jakim jest dodatkowy dzień roku. W takim właśnie dniu, spotkaliśmy się z czytelnikami i twórcami „Refleksji”, by uczcić piękny jubileusz – 25-lecie funkcjonowania czasopisma.


Dzisiejsze wyjątkowe spotkanie, podsumowujące niemałe dzieło, bo aż ćwierćwiecze istnienia czasopisma, będącego zawsze otwartą przestrzenią dyskusji o istotnych i aktualnych problemach zachodniopomorskiej edukacji. To właśnie odwaga kolejnych zespołów redakcyjnych do podejmowania nie zawsze bezpiecznych i często niewygodnych tematów pozwoliła na dobre zagościć im w świadomości nauczycieli z regionu.

Jubileusz funkcjonowania czasopisma nie mógł odbyć się bez wybitnych gości. Prelekcję Śmierć analfabetom, albo do czego w późnej nowoczesności potrzebne jest czytanie wygłosił prof. Przemysław Czapliński. Dr hab. Bernadetta Darska zaprosiła naszych gości na niezwykłą podróż w świat kryminałów , wygłaszając referat zatytułowany Zło jako rozrywka czy zło jako głos w sprawie? Na marginesie powieści kryminalnej.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza